Korelacija i timski rad u nastavi – holistički pristup učenju i podučavanju

U proteklom periodu u našoj školi realizirani su brojni ogledno-ugledni časovi po ishodima učenja. Na svim časovima je ostvarena međupredmetna povezanost. Učenici su kroz kreativno osmišljene aktivnosti, istraživanje, eksperimente/oglede, praktične vježbe, kvizove pomoću Plickers aplikacije, igru i zabavu usvojili znanje i kompetencije koje će primjenjivati u svakodnevnim životnim situacijama. Časovima su prisustvovali nastavnici iz naše škole. Času koji je održala nastavnica biologije Elma Žužić u saradnji sa nastavnicama Almom Aljović, Nejrom Sarajkić i Elmom Memić prisustvovali su nastavnici iz OŠ „6.mart“ kao i predstavnice Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Azra Nizić i Stanislava Matić. Čas je realiziran interdisciplinarnim pristupom uz korelaciju ishoda Fizike, Matematike, Tehničke kulture, Informatike i Geografije. Čestitamo nastavnicima na uspješno realiziranim časovima!

Koliko su naši učenici i nastavnici uživali na ovim časovima možete pogledati na fotografijama.